Go to content
108-images-1- re

AKTUÁLNÍ VLÁDNÍ OPATŘENÍ (AKTUALIZOVÁNO 19.11.2021)

21. 11. 2021

Od 22.11. se ve sportu nebudou, až na výjimky, testy uznávat jako covidový certifikát

OMEZENÍ PLATNÁ OD 22.11. 00:00 HOD

Na jednání vlády 18.11.2021 došlo ke schválení změn Mimořádného opatření o provozovnách. Nastupuje tzv. česko-bavorský model, podle kterého se nebudou testy uznávat jako covidový certifikát. Bezinfekčnost ve sportu se od pondělí může prokazovat pouze následujícími způsoby:

  • nejméně 14 dní ukončené očkování,
  • maximálně 180 dní od prodělání nemoci covid,
  • ve vyjmenovaných výjimečných případech maximálně 72 hodin starý PCR test.

Výjimka pro uznávání PCR testů se vztahuje pouze na: mládež do dovršení 18 let; osoby, která se nemohou podrobit očkování proti onemocnění covid-19 pro kontraindikaci (se záznamem v Informačním systému infekčních nemocí); a osoby po aplikaci první očkovací dávky se zatím neukončeným očkováním. Tyto osoby mají nárok na pět PCR testů za měsíc hrazených z veřejného zdravotního pojištění.

Podmínka prokázání bezinfekčnosti se nadále nevztahuje na děti do věku 12 let. Sportovní činnost nepravidelná či v proměnlivém kolektivu (soutěže, utkání) nevyžaduje kontrolu bezinfekčnosti pouze v případě účasti max. 20 osob, sportovní příprava neměnného kolektivu (pravidelná tréninková činnost) nevyžaduje kontrolu bezinfekčnosti. Kluby jsou nadále vždy povinné vést evidenci účastnících se osob a uchovávat ji po dobu 30 dnů. Negativní výsledek PCR vyšetření na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 má pouze pro sportovní přípravu nebo sportovní utkání platnost 7 dní.

Od 22.11. se ve sportu nebudou až na výjimky testy uznávat jako covidový certifikát.
Aktuální omezení, krizová opatření a výkladová stanoviska ČUS, která se dotýkají
sportovního prostředí naleznete zde: PTU – aktuální vládní opatření

Děkujeme všem, že nařízená opatření respektujete a doufáme, že se situace brzy zlepší
Za tým trenérů TJ Orion Praha
Pavel Bízek