Extraliga Juniorů 2022/2023

26. 4. 2023

Závěrečný turnaj EX JRI se odehrál v Nymburce

Extraliga 22.-23.4.2023
Tento víkend jsme odehráli poslední kolo extraligy juniorů v sezoně 2022-2023. Měli jsme oslabenou
sestavu, než na ostatních turnajích. První zápas jsme hráli v sobotu od 12 hodin proti Ústí nad Labem,
kteří také měli oslabenou sestavu. Této výhody jsme patřičně využili a přejeli jsme je 3:0 se sety
25:22, 25:17 a 25:17. Před druhým zápasem jsme neměli skoro žádný čas, protože nám zápasy nalosovali
za sebou. Druhý zápas jsme sehráli s týmem Benátky nad Jizerou, kteří měli plnou sestavu, zkoušeli
jsme se s tím popasovat, jak nejlépe jsme mohli, ale bohužel to nestačilo. Všechny sety byly velice
těsné, první jsme prohráli 21:25, druhý se nám podařilo vyhrát 25:16. Ve třetím jsme již takové štěstí
neměli a těsně prohráli 23:25. Bohužel nám v každém prohraném setu utekla jen koncovka, takže jsme
i poslední čtvrtý set naneštěstí prohráli 18:25. Tímto zápasem pro nás skončil první den našeho
turnaje.
V neděli jsme v tomto turnaji pokračovali od 10 hod dopoledne proti domácímu týmu VK Nymburk. Měli
výhodu domácího hřiště a fanoušků a my jsme totálně pohořeli v prvních dvou setech na příjmu, proto
jsme první dva sety prohráli 17:25 a 20:25, po druhém prohraném setu nám bylo z našich výkonů na nic,
proto jsme se zvedli a další dva sety jsme vyhráli 2x 25:19. Čekal nás tiebreak, do kterého jsme dali
všechno a vyplatilo se to, protože jsme vyhráli 15:9.
Za mě jsme si poslední turnaj všichni moc užili. Ještě jednou chceme moc poděkovat Michalovi Mihaličkovi
a Kubovi Zikešovi, pro které byl tento turnaj úplně poslední za juniorské družstvo Orionu. Oba předvedli
na turnaji úžasné výkony a moc jim děkujeme za všechno co pro reprezentaci Orionu a pro nás všechny