18. 1. 2022

O víkendu 15.-16.12 se odehrál 4. turnaj extraligy juniorů

Už v pátek, před čtvrtou hodinou, jsme odjeli z hlavního nádraží a bez problému se dostali do Svitav.
Cesta byla vyčerpávající, takže jsme všichni hned vytuhli, abychom byli připravení na skvělé výkony.
První zápas sehrál ORION proti Ústí nad Labem. I když to nebyl nejlehčí zápas, tak jsme se s tím porvali
a nakonec jsme si zapsali první vítězství 3:0 a to hlavně díky zásluhám Vaška Kurky a Kuby Zikeše,
kteří hráli nejlíp z celého týmu. Po prvním vyčerpávajícím zápase jsme měli odpočinku až dost a vrhli
jsme se na VK Karlovarsko. Na tento zápas se na nás dokonce přišli podívat i naše holky, které přijely
z Olomouce z vlastní extraligy. Jejich fandění nám velice pomohlo a i díky tomu jsme vyhráli 3:1.
Tyto dva zápasy byly zatím nejlepší, které jsme zahráli v této sezoně. Padali jsme do každého balonu,
stavěli jsme dobře bloky, útočili jsme na síti, dařilo se nám podání… I trenér měl obrovskou radost.

Druhý den jsme hráli až od dvanácti, takže jsme byli dostatečně odpočatí. Hráli jsme proti Benátkám
a tento zápas jsme bohužel 0:3 prohráli. Všechny sety ale byly vyrovnané a dotáhli jsme to pokaždé nad
dvacítku, ale bohužel nám to na výhru nestačilo. Ale to nejlepší teprve přišlo proti domácím. Tento
zápas jsme sice prohráli 1:3, ale všichni jsme hráli velice dobře a poprali jsme se s domácími, i když
měli obrovský fanouškovský kotel. Všechny sety byly velice vyrovnané. První set jsme se tahali až do 27:29.
Bohužel nám vždy nevyšla jen koncovka. Poslední balon čtvrtého setu nám trošku rozhodčí uškodili a
nezapískali domácím teče. Tento sporný balon byl vážně o nervy, ale teď už s tím bohužel nic neuděláme.
Potom už jsme se jen sbalili a vyrazili na vlak zpět do Prahy.

Celkově tento víkend hodnotím skvěle, i když jsme mohli vyhrát více zápasů, tak naše výkony se mi moc