KTI první místo

FINAL4 kadetů

6. 6. 2022

V sobotu 5.6.2022 odehráli kadeti poslední turnaj této sezóny

V sobotu 5.6.2022 se na kurtech pražského Braníku, odehrál turnaj Final4 kadetů. Mezi sebou
si to rozdaly čtyři nejlepší družstva z Prahy a to Meteor, Dansport, Prosek a Orion.
K prvnímu zápasu jsme nastoupili ve 14:00 hod proti papírově slabšímu soupeři, družstvu
Meteor a první set jsme i přes lehčí výpadek koncentrace uprostřed setu, s přehledem vyhráli.
Ve druhém setu nás soupeř trochu zaskočil svou bezchybnou hrou v poli a tento set byl o poznání
vyrovnanější. Nakonec jsme se zlepšili na útoku, přestali jsme kazit podání a vehráli i druhý
set.
Finálový zápas začal v 17:00 hod a naším soupeřem bylo družstvo SK Prosek. Chvíli nám trvalo,
než jsme si uvědomili, že pauza už skončila a že už jsme opět na hřišti. První set byl dost
vyrovnaný, žádné z družstev nevedlo o více než dva body. Bohužel nám utekla koncovka a první
set jsme prohráli. Ve druhém setu jsme byli více aktivní, lépe útočili, zlepšili obranu na síti
i hru v poli a set vyhráli a srovnali jsme stav na 1:1. Po nezbytném losování začal teiebreak
a to s obrovskou diváckou kulisou, která byla opravdu hodna finále. Bohužel jsme do zkrácené
hry nevstoupili vůbec dobře a za chvíli jsme již prohrávali 0:4, později 2:6 a strany jsme si
měnili za nepříznivého stavu 4:8. Nicméně s výměnou stran došlo i ke změně v naší hře a postupně
jsme soupeře dotahovali až do stavu 14:14. A pak to začalo, vedení se přelévalo z jedné strany na
druhou, každé družstvo si vypracovalo několik mečbolů a to až do stavu 18:18! Potom naši kadeti
dvakrát skvěle ubránili útok soupeřů a bylo hotovo – tiebreak jsme vyhráli 20:18 a celý zápas
pak 2:1. Tím jsme se stali vítězem celého turnaje a završili tak celou úspěšnou sezónu kadetů
v letošním ročníku.
Třešničkou na pomyslném dortu, při předávání medailí, bylo vyhlášení nejlepšího hráče celého