20220227_142417

Finále PP kadetů 2022

1. 3. 2022

V neděli 27.2. jsme poslední kolo Pražského přeboru přetavili ve zlato!

V neděli 27.2.2022 se odehrál další turnaj Pražského přeboru kadetů, kde nám šlo o všechno.
První zápas jsme sehráli s Meteorem A. Tento zápas pro nás byl pohodička a přejeli jsme Meteor
s přehledem 2:0. Ve druhém zápase jsme se ze začátku s Prosekem B trošku trápili. Chvíli nám
trvalo, než jsme se pořádně rozehráli, protože většina našich kluků hrálo den předem jeden
z nejdůležitějších zápasů v 1. juniorské lize, takže to bylo ze začátku větší trápení. Soupeř
ale nestačil využít situace, když jsme měli na hřišti chaos, takže jsme první set vyhráli.
Na druhý už jsme věděli jak na to a pořádně jsme se do toho opřeli a s přehledem jsme měli
v kapse i druhé vítězství dne.
Třetí zápas byl spíše odpočinkový, hráli jsme s Vršovicemi a zápas jsme jednoduše vyhráli 2:0
přesto, že naši starší a zkušenější kluci odpočívali na poslední zápas proti Dansportu.
Tento zápas byl, dle mě, nejlepším z celého dne. Lítali jsme na hřišti, blokovali, uhrávali,
co se dalo, ale bohužel první set urval Dansport, kvůli větší chybě rozhodčího, který nám za
tento zápas sebral minimálně 5 bodů, i když, jak věříme, to neudělal schválně. Do druhého setu
jsme šli s ještě větším odhodláním, Dali jsme si na tom opravdu záležet a rozsekali Dansport
se ztrátou jen 16 bodů, což nám zvedlo psychiku, ale nesměli jsme usnout na vavřínech. Bylo
to 1:1 na sety a šli jsme do tiebreaku. Bylo nám všem jasné, že vítěz bere vše. Nakonec jsme
se kousli, a i přes různá zranění a bolest jsme vyhráli nad Dansportem 15:8 a tím bylo jasné,
že jsme to dokázali a jsme na prvním místě!
Závěrem můžeme říci, že z tohoto turnaje si neodvážíme pouze pohár, ale taky skvělý výkon a
novou chuť do volejbalu a doufejme, že i do konce sezony další vítězství.