Kvalifikace starších žákyň

21. 9. 2021

STRŽKY A uspěly v kvalifikaci, která se hrála o víkendu 18.-19.9.2021

Kvalifikace Českého poháru starších žákyň 2021

O víkendu 18.-19.9.2021 proběhla kvalifikace ČP starších žákyň v Dolních Břežanech. Do turnaje jsme nastoupily v sestavě Matolínová Anna, Pošívalová Lea, Langšádlová Tereza (náhra), Brožková Nela, Bradová Lucka, Jedličková Gabča, Šťastná Stela (smeč), Rodrová Adéla, Janotová Nina, Bludská Mája, s tím že v neděli se k nám připojila Robson Karolína (blok).

V sobotu pro nás turnaj začal v 10:30 zápasem proti týmu Volejbal Ústí nad Labem. Tento zápas jsme uhrály celkem hladce 2:0. Povzbuzeni první výhrou jsme nastoupily s bojovným nadšením do dalšího zápasu proti Benátkám nad Jizerou. První  vyhraný set nás ukolébal a přizpůsobily jsme se soupeři. Nezbývalo než zmobilizovat všechny síly a zabojovat. To se nakonec  podařilo a druhý set jsme také dovedly do vítězného konce 2:0. Následoval 3. zápas kde jsme se utkaly s týmem Mikulova B. V tomto zápase se projevila již i trochu únava a nesoustředění, nicméně jsme se dokázaly vzpamatovat a uhrát alespoň 2 body za vyhraný tiebreak 2:1. 4. zápas dne již rozhodně nepůsobil pohodovým dojmem a dostavily se momenty nervozity. Nicméně i tento zápas jsme dotáhly do vítězného konce 2:0 a úspěšně tím ukončily první hrací den.

Povzbuzeni předchozími výsledky jsme vkročily do druhého dne plné elánu a nadšení proti týmu VSK ČK. Na hře bylo znát odpočinutí a pozitivní energie v každé z nás. I tento zápas jsme ukončily se skórem 2:0 po napínavé koncovce 2. setu se stavem 27:25. Následoval zápas s SK Hlincovka, kde jsme s převahou vyhrály první set 25:17. Druhý set se zdramatizoval naší roztěkanou hrou a zápas se posunul do tiebreaku, ve kterém jsme soupeře porazily 2:1. Poslední zápas na sebe nenechal dlouho čekat a bez větší možnosti odpočinku, jsme se vrhly do boje o celkové prvenství ve skupině. Toto vědomí v nás vyburcovalo poslední zbytky sil a zapás jsme dotáhly do vítězné koncovky 2:0, který nám  zajistil celkové 1. místo kvalifikační skupiny a postup do první osmičky.

I přes to, že se jednalo o náročné dva dny, jsme si víkend užily a potvrdily si, že se dokážeme popasovat i s náročnějšími soupeři. Doufáme, že se nám bude dařit i nadále a již nyní se těšíme na další zápasy.