První finálové kolo ČP dívek U-16

24. 1. 2023

tento víkend začaly finálové zápasy ČP dívek

O víkendu 21.-22.1.2023 se odehrálo 1. finálové kolo českého poháru dívek U-16.
Je to poprvé co jsme se v ČP dostaly tak vysoko. Tuto soutěž hraje 67 týmů z celé republiky.
Ze základní části jsme postoupily po dvou kolech ze 4.místa, do 1.osmičky F-1A Čechy a Morava.
Náš cíl byl jasný, pokusit se udržet, tedy být do 6.místa.

První zápas začínal v sobotu v 8 hodin ráno, a čekal nás Mělník, který postoupil z 1.místa.
Začátek vypadal, že spíme a první set prohrály 25:12, druhý set už jsme začaly bojovat,
hra se lepšila, ale opět jsme prohrály 20:25.
Do dalšího zápasu jsme nastoupily proti KP Brno, družstvo nás překvapilo svou výškovou převahou.
Od prvního písknutí jsme bojovaly o každý míč, přesto jsme prohrávaly 22:25. V druhém setu jsme
zlepšily podání, zpestřily útok a výborná obrana a bloky přinesly vítězství 25:21. Nasazení a
bojovnost nás posunuly k vítězství v tiebreaku 15:11. Překvapení turnaje je tady a nám přineslo
do tabulky 2 body.
Po odpočinku jsme nastoupily k zápasu se Štoky, kazíme servis a přestalo se dařit na příjmu.
První set jsme prohrály 21:25. Druhý set začal hned výborným podáním a začalo se dařit na útoku,
což přineslo vítězství 25:19. V tiebreaku jsme opět polevily, nedařil se příjem, holky sice
bojovaly, dokonce jsme vedly 13:12, ale chyba na podání a příjmu ukončila zápas 13:15.
Připsaly jsme si tedy 1 bod.
Hned jsme nastoupily k dalšímu zápasu s Prostějovem, bohužel z prohry se nestihly oklepat a zápas
jsme prohrály 0:2.
Po prvním dni máme v tabulce 3 body spolu s dalšími družstvy, Loko Plzeň, Štoky a Frýdek Místek.

Druhý hrací den jsme zahajovaly opět v 8 hodin s Loko Plzeň.
Holky ráno v bojovné náladě hlásí: „Radko, budeme si fandit a mluvit“
Od prvního bodu bylo vidět, jak holky touží po vítězství. Jen koncentraci se jim nedařilo udržet
celý zápas, vedly 14:7, ale během chvíle bylo srovnáno na 14:14, vzápětí jsme znovu odskočily na
18:14, ale během chvíle bylo opět srovnáno, naštěstí koncovku jsme zvládly a zvítězily 25:20.
Druhý set byl opět jak na houpačce, ale štěstí bylo v koncovce na naší straně (25:22) a připsaly si
další velmi důležité 3 body.
Dalším soupeřem byly Kralupy. První set jsme prohrály 20:25. V druhém setu jsme změnily sestavu a
hned od začátku byla hra vyrovnanější, bojovaly jsme o každý míč a zvítězily 26:24. Vstup do třetího
setu se nezdařil a prohrály jsme 6:15. Celkem máme 7 bodů, což nám ještě nezaručuje udržení.
Poslední zápas jsme hrály s Frýdkem Místkem. Do prvního setu jsme vstoupily špatně a rychle
prohráváme 3:7, dělaly jsme příliš vlastních chyb na příjmu a v útoku. Postupně jsme stav dotáhly
a převzaly vedení, soupeřky jsme dostaly pod tlak podáním a vyhrály 25:17. Druhý set už byl v naší
režii a zvítězily jsme 25:12.

Překvapení turnaje je tady, zůstáváme v 1.osmičce. Všem patří velký dík, holky byly jste skvělé.