PVG 2022

PVG 2022 – Summer edition

1. 9. 2022

V termínu 28.8.2022 – 30.8.2022 proběhly PRAGUE VOLLEYBALL GAMES

I letos jsme se opět zúčastnili mezinárodního turnaje PRAGUE VOLLEYBALL GAMES – Summer edition.
Celkem se účastnilo 64 týmů z Česka, Slovenska a Rakouska. Za Orion se účastnilo
celkem sedm týmů v kategoriích FU14 (dva týmy), FU16, FU18, FU22, MU16 a MU18 a rozhodně si nevedly
špatně. V kategorii FU14 se tým A umístil na 2. místě, týmu B se už tak dobře nevedlo a skončil desátý.
V kategoriích FU16 a FU18 naše týmy zvládly turnaj skvěle a umístily se na 1.místě.
V nejstarší věkové kategorii FU22 bral náš tým 5. místo. V chlapecké kategorii MU16 byl náš tým pátý
a v kategorii MU18 se kluci umístili na 4. místě.
Skvělá umístění družstev ještě doplnily dvě individuální ocenění. Cenu za nejlepší hráčku si odnesly
Lea Pošívalová a Valča Gruntová.

Výběr fotografií z PVG si můžete prohlédnout zde: Fotogalerie Orion
Všechny fotografie naleznete zde: Fotogalerie PVG

…a jak turnaj hodnotily samotné hráčky?
Letošní PVG jsme nezačaly úplně šťastně, jelikož jsme první zápas prohrály 2:0. Nevzdaly jsme se a už
jsme neztratily ani set. Druhý zápas jsme hrály dobře, měly jsme dobrý servis a tím jsme soupeře porazily.
Třetí zápas nad slabšími soupeřkami jsme sice vyhrály, ale nebyl to moc hezký volejbal, a tak jsme si to
ani moc neužily. Rozloučily jsme se tedy s nadějí, že bychom i přes jeden prohraný zápas mohly postoupit
do čtvrtfinále.
Zápas, který to měl rozhodnout, se měl konat v pondělí ráno, ale tým, se kterým jsme měly hrát, nepřijel,
a tak jsme vyhrály kontumačně. Měly jsme tedy přímý postup do čtvrtfinále. Místo tohoto zápasu jsme si
zahrály samy proti sobě a to nám přidalo dobré nálady, a tak jsme do dalšího zápasu nastoupily vesele
a s vyhlídkou postupu do semifinále. Soupeřky jsme porazily a čekalo nás semifinále.
V semifinále jsme se utkaly s Olympem Praha. První set jsme měly docela jednoznačnou převahu hlavně
díky dobrým servisům. Druhý set už ale takový nebyl. Začaly jsme kazit podání a v jednu chvíli jsme
dokonce prohrávaly 9:18 Pak ale na podání nastoupila Nela Brožková, která svým servisem pomohla k
vyrovnání skóre. Zápas nakonec skončil těsně 26:24 pro nás.
Čekalo nás tedy finále. Ráno jsme se sešly ve velice dobré náladě. Zatancovaly jsme si a šly jsme na to.
První set byl docela vyrovnaný, ale my jsme měly lepší koncovku, a tak jsme vyhrály. Druhý set už jsme měly
převahu a dotáhly jsme ho do vítězného konce.
PVG jsme si moc užily. Byl to náš první turnaj v této sezóně a myslím, že jsme do tohoto roku vkročily