Go to content
e864cb78-7e87-4b1f-818a-74db2ad9fbfd web

Finále MČR mladších žákyň

22. 5. 2022

Mladší žákyně vybojovaly 1. místo na Mistrovství České republiky, které se konalo 13.-15.5. v Táboře

Hodnocení kapitánky družstva Anny Prokešové:

„Finále MČR byly nejlepší dny mého života.
Už několik týdnů předem jsem byla nervózní a přála si pokořit rekord Orionu (7. místo), v lepším případně
celý turnaj vyhrát, ať už kvůli celému týmu, tak hlavně kvůli naší trenérce Kačce, která nám obětovala
spoustu času a nervů. Celou kvalifikací jsme prošly bez ztráty jediného setu. Turnaj jsme zahájily
překvapením pro naši trenérku, které jsme chtěly dát dárek na památku. Nevěděly jsme, jak dopadneme,
tak jsme jí dárek daly raději hned po zahájení turnaje.
V prvním pátečním zápase se na nás podepsala nervozita a nechaly jsme si utéct začátek s SVBC na 0:6.
Naštěstí jsme se probraly a zápas vyhrály 2:0 na sety, jako další zápas s BVC Chodov. Sobota byla
stejného typu, ale nejvíce jsme se těšily na zápas s VK Karlovy Vary. Máme je rádi herně a kamarádsky
ještě víc. Tento zápas byl velice vyrovnaný, přesto jsme ho vyhrály 2:0. V zápase s týmem z Nového Veselí,
se stal bohužel úraz naší blokařce Bele, která si podvrtla kotník. Čekaly jsme na dohrání zbylých skupin,
abychom znaly soupeře do semifinále. Tím se stal obávaný Nymburk, se kterým jsme se celou sezónu
nepotýkaly a byl to hned po nás, papírově nejlepší soupeř. Opět jsme si je nechaly utéct a bohužel první
set prohrály 21:25. Do dalšího setu jsme šly s tím, že musíme zabrat, riskovat, a hlavně se nebát. Nakonec
jsme vyhrály 25:21. V tiebreaku jsme už měly převahu a vyhrály ho 15:8. Tajně jsme doufaly, že finále si
zahrajeme s našimi oblíbenci VK KV, a to se nám splnilo.
Nástup byl nádherný, zazněla státní hymna, kterou nám zazpívala kapitánka VK KV Lucie Teturová. V prvním
zápase jsme na začátku opět zaspaly a stav byl 8:2 pro Vary. Výsledek byl vyrovnaný, ale stejně jsme set
prohrály 25:27. Druhý set nezačínal o moc lépe do stavu 2:7, ale poté jsme se opět probraly. Zároveň
nastoupila na blok naše Bela, které se zranění přes noc zlepšilo. To nás asi psychicky podpořilo a samy
jsme začaly pořádně hrát v poli, a hlavně útočit a stav druhého setu otočily na 17:12. Vedení jsme už
udržely až do výsledku 25:21. Tiebreak byl tak vyhrocený, že jsme ani nevnímaly trenérku, jediné co si
vybavuji byl smutný stav, kdy jsme prohrávaly 8:11. Při tomto stavu si trenérka Kačka vzala time, kdy nás
podpořila slovy „Hlavně si užijte hru!“. Poté jsme začaly na Vary tlačit podáním. Stav jsme otočily na
15:12 a vyhrály celé MČR. Byly to nádherné pocity, které bych chtěla ještě zažít.
Moc děkuji Karlovým Varům za nádherný zápas, našim fanouškům za báječné fandění, atmosféru a podporu,
celému týmu za skvělé sportovní výkony a největší díky patří naší trenérce Kačce, kvůli které jsme se