4. 6. 2022

o víkendu se na Meteoru a v Braníku hrály Velké ceny Prahy

Velká cena Prahy kadetek
V sobotu se hrála na meteorských kurtech Velká cena Prahy kadetek, které se zúčastnilo 18 týmů.
Náš tým (Orion B) zahájil turnaj v první tříčlenné skupině ze šesti. Tam jsme si poradily jak
s pražským Meteorem, tak s týmem z Ústí nad Labem, což nás posunulo do semifinále, kde jsme porazily
Svitavy 2:0. Poté následovala další tříčlenná skupina, kde se mělo rozhodnout, kdo bude hrát o 1., 3.
a 6.místo. Nejprve jsme nedokázaly udržet tempo s Kladnem, které nám v obou setech uteklo v koncovkách.
S druhým týmem, pražským Dansportem, jsme první set díky fantastickým zákrokům v poli vyhrály těsně
25:23. Druhý set si již v klidu pohlídaly a zvítězily, proto nás čekal zápas o třetí místo, tentokrát
s týmem Volejbal Ústí. V prvním setě měl soupeř jasně navrch, dokonce vedl 24:18. My jsme ovšem díky
bezchybné hře a slibné sérii podání otočily průběh setu a vyhrály 26:24. Druhý set jsme si celou dobu
udržovaly tříbodový náskok, který nám vydržel až do konce. Braly jsme třetí místo, nestačily jsme pouze
na druhé SVBC a na první již zmiňované Kladno. Celý turnaj jsme si moc užily.

Velká cena Prahy juniorek
V neděli se hrála Velká cena Prahy juniorek, tentokrát na pražském Braníku. V prvním zápase jsme zdolaly
pražskou Kometu, stejně tak ve druhém Dansport. V semifinále nás čekala Mikoluvka. První set jsme vyhrály.
V druhém setě jsme si vybudovaly náskok 18:12, když začalo pršet a foukat vítr. Rozhodčí ale zápas
neukončil. S podmínkami jsme se lépe potýkaly my, a když nám rozhodčí připísknul poslední míč, abychom
se mohly jít schovat, bylo hotovo. Poté jsme čekaly v šatně na to, jestli bude turnaj pokračovat nebo
jestli se kvůli dešti zruší. Nezrušil se, tak nás čekalo utkání opět proti Kometě. Soupeřky byly podruhé
výrazně lepší, dařilo se jim jak na servisu, tak na útoku, a my jsme tempu jejich hry nestačily, a tak
jsme prohrály 2:0. Sice jsme byly druhé, ale celý turnaj jsme si stejně jako v sobotu užily, což je přece